Terrassi hooldamine õlitamine

Terrass, mis on valmistatud puidust, vajab iga aastaselt terrassi hooldus õlitamist. Õlitatud terrass püsib kaunis läbi aastate. Kevadine terrassi hooldus ja terrassi õlitamine annab värske ilme kogu suveks ja kaitseb puitu päikese eest, mis halastamatult puidu pinda hävitab. Sügisel ja talvel hoiab õli terrassi lauda vee ja jää eest, mis puitu tungides, seda samuti kahjustavad.

Terrassi õli toonides on võimalik saavutada väga erinevat värvi terrasse. Valmis toonidena on müügil pruun ja roheline terrassilaud, millest viimane üsna kiiresti samuti pruuni ilme võtab. Need toonid võivad väga hästi sobida teie majaga, aga tasub vaadata ka toonitud terrassi õli, et ehk leidub mõni sobivam toon.

Terrassi hooldamine

Terrassi hooldus õlitamise käigus puhastatakse esmalt terrassi pind mustusest, samblikest ja muust prahist mis on aja jooksul terrassile tekkinud. Terrassi pestakse süvapuhastus vahendiga mille põhiliseks komponendiks on seebikivi. Seebikivi lahus kantakse hooldatavale pinnale ja lastakse pisut seista seejärel küüritakse terrassi pind küürimisharjaga. Vajadusel korratakse toimingut kuni saavutatakse soovitud tulemus. Seebikivi lahus aitab eemaldada terrassilaua pinnalt mustuse, seened ja samblikud. Seejuures on seebikivi lahuse omaduseks avada puidu poorid terrassi hooldus õlile. Peale küürimist loputatakse terrassi pind ohtra veega, tagamaks puhastusvahendi jääkide eemaldamise. Peab meeles pidama, et seebikivi on sööbiv ka nahale ja tuleb kasutada vastavaid töövahendeid.

Terrassi hooldus õlitamine

Terrassi hooldamine õlitamine viiakse läbi kahes etapis. Kui terrass on puhastatud ja loputatud tuleb terrassi pinnal lasta korralikult kuivada. Kui terrassi pind on kuiv kantakse laudise pinnale terrassi hooldus õli. Õli peale kandmisel tuleb jälgida, et puidu pind küllastuks õlist kuid samas ei jääks terrassilaua pinnale õli loike. Iga aastane terrassi hooldus hoiab terrassi pinna kauni ja vastupidava.

Uue terrassi hooldamine õlitamine

Süvaimmutatud terrassi lauda on hea hooldada mitte kohe peale paigaldust vaid alles siis kui päike on terrassi pinna pisut ära pleegitanud. Süvaimmutus vahendid ja terrassi õli võivad mitte omavahel sobida ja selline pleegitamine leevendab seda konflikti. Esmase terrassi hooldus õlitamise käigus on soovitatav kanda terrassi pinnale õli mitme kihina, et puidu pind küllastuks ja saavutaks piisava kaitse.

Kirjutage meile ja lepime terrassi hoolduseks aja kokku. Leiame sobiva aja ja ilma ning anname teie terrassile uue ja värske ilme.

Vaata videot, kus näidatakse terrassi hooldust algusest lõpuni.

Detailidesse laskume videos alates kolmandast minutist.

Meilt saate terrassihoolduse alates 5€ ruutmeeter

Hinna sees on terrassi hoolduseks vajalikud materjalid ja tööaeg.
Lisandub transport 0,5€km ja õli kulu umbes 1.-€m2 (arvestatakse täistaara kogustena).
Terrassiõli tooni saate kohapeal valida.

Küsi terrassi hoolduse pakkumist

Õlitamiseks sobib kuiv ja päikeseline ilm. Küsida tasub kohe, sest ega Eesti ilma tea.

Terrassi hooldusega seonduvad teenused

Soovid ise terrassi õlitada?

Meie käest saate terrassi hoolduseks ja õlitamiseks vahendid, mida kasutavad valdkonna spetsialistid.