TERRASSI EHITUS

TERRASSI EHITUS

millest alustada?

Terrassi ehitus algab planeerimisest, sobiva koha valikust ja mõõtmetest. Sobiv kuju ja asukoht leitud algab terrassi ehitus.  

  • Parema ettekujutuse annab kui teed endale väikse joonise-eskiisi.

Alustada tuleb ikka vundamendist ja olenevalt aluspinnast tuleks valida kas sügav ehk allapoole külmumispiiri ulatuv valatud tugipost  või  plokk vundament (mida võib siiski kasutada ainult juhul kui aluspind on külmakergete kindel).

  • Terrassi vundament tuleb rajada külmakergete kindel.

Järgmiseks tuleks läbi mõelda terrassi karkass. Terrassi karkassi tüüpe on mitmeid ja need sõltuvad põhiliselt terrassi kõrgusest maapinnast, kujust  ja terrassilaua tüübist.

  • Karkassi materjal ja kinnitusvahendid tuleb valida ilmastikukindlad ja terrassi ehituseks sobivad.

Laudise valik on muidugi kõige magusam osa, see jääb ju silmale näha ja jalale tunda aga esmalt tuleks läbi mõelda kogu projekt. Terrassilauda valides ei piirdu seegi ainult materjali tüübi ja värvivalikuga.

  • Terrassilaua ostmisega ei tasu kiirustada enne kui kogu terrassi ehitus korralikult läbimõeldud.

Lisaks tuleb arvestada ka materjalide paisumise ja muude eripäradega ning sellest tulenvalt valida ka sobivad kinnitusklambrid või terrassikruvid.

Küsi terrassi ehitusele hinnapakkumist.

Pea nõu meie terrassiehituse ekspertidega ja leiame koos sulle parima lahenduse.

Terrassi ehitusega seonduvaid teenused

TERRASSI EHITUS milliseid vigu vältida?

Terrassi ehitamine ei ole väga keeruline töö kui vastavad oskused ja terrassiehituse nipid käpas. Ka ehituspuusepa töödeks  vajalik tööriistapark võiks olemas ning korras olla. Tööriistu milliseid terrassi ehitus töödeks vaja on päris mitmeid (sellest lähemalt terrassi vundament, karkass, laudis artiklites).

Inimesele kes terrassi ehitusega igapäevaselt kokku ei puutu võivad olla paljud väiksemad ja suuremad nüansid võõrad ja kasutatakse üldistel ehitustöödel kasutatavaid lahendusi ning töövõtteid mis kohati sobivad aga mitte alati (Näiteks kui põranda laua külgsoontega sulundlaudis moodustab ühtse terviku siis terrassi puhul see nii ei toimi ja iga laud võtab vastu koormuse eraldi).

  • Hiljem võivad oskamatusest tekkinud terrassi ehitus vead hakata kasutajat häirima.

Kui paigaldatakse karkass liig suure sammuga tugedele ja või hoitakse kokku vundamendi arvelt on tulemuseks õõtsuv ja või viltune platvorm. Samuti tuleb vältida ka üle dimensiooneerimist terrassi ehitusel ja materjalide valikul. See  osutub kulukaks ja lisaks on liig suured puitmaterjali puutepinnad eelsoodumuseks puidu mädanikule ning seentele.

Kui terrassi ehitus on tehtud hästi ja õigesti kestab see kaua ja on nauditav kogu oma kasutusaja jooksul.

Miks tellida terrass meilt?

  • Üle 10 aasta terrassi ehituse kogemust.
  • Põhjalik planeerimine.
  • Täisteenus.

Lugege edasi ja saate täpsemalt teada, mida need punktid teie jaoks tähendavad.

Terrassi ehitus telli meistritelt

Meie kogenud terrassi ehituse eksperdid valmistavad sulle terrassi, mis vastab kõigile sinu soovidele ja kestab aastakümneid. 

terrassi Ehitus  artiklid ja juhendid