TERRASSI EHITUS

Planeerimine

Terrassi ehitus algab planeerimisest, sobiva koha valikust ja mõõtmetest. Sobiv kuju ja asukoht leitud algab eskiis-projekti ja ka eelarve koostamine.

Alusta ikka vundamendist. Terrassi vundament vali kas sügav ehk allapoole külmumispiiri ulatuv valatud tugipost või plokk vundament (kasuta ainult külmakergete kindlal aluspinnal).

Järgmiseks mõtle läbi terrassi karkass. Terrassi karkassi tüüpe on mitmeid ja need sõltuvad põhiliselt terrassi kõrgusest maapinnast, kujust  ja terrassilaua tüübist.

Laudise valik on muidugi kõige magusam osa. Terrasilaud jääb ju silmale näha ja jalale tunda aga esmalt tuleks läbi mõelda kogu projekt.

Lisaks arvesta ka materjalide paisumise ja muude eripäradega ning sellest tulenvalt vali sobivad kinnitusvahendid ja/või terrassikruvid.

Mida meeles pidada

  • Parema ettekujutuse annab kui teed endale väikse joonise-eskiisi.
  • Terrassi vundament raja külmakergete kindel.
  • Karkassi materjal ja kinnitusvahendid tuleb valida ilmastikukindlad ja väliterrassile sobivad.
  • Terrassilaua ostmisega ei tasu kiirustada enne kui kogu terrassi ehituse plaan korralikult läbimõeldud.

Küsi terrassi ehitusele hinnapakkumist.

Pea nõu meie terrassiehituse ekspertidega ja leiame koos sulle parima lahenduse.

Terrassi ehitusega seonduvad teenused

Terrassi ehitus ei ole väga keeruline töö kui vastavad oskused ja terrassiehituse nipid käpas. Tööriistu milliseid korraliku terrassi ehitamiseks vaja on päris mitmeid (sellest lähemalt terrassi vundament, karkass, laudis artiklites).

Inimesele kes terrassi ehitusega igapäevaselt kokku ei puutu võivad olla paljud nüansid võõrad ja kasutatakse üldehitustööde lahendusi ning töövõtteid mis kohati sobivad aga mitte alati (Näiteks kui põranda laua külgsoontega sulundlaudis moodustab ühtse terviku siis terrassil see nii ei toimi ja iga laud võtab vastu koormuse eraldi).

  • Hiljem võivad oskamatusest tekkinud terrassi ehitus vead hakata kasutajat häirima.

Kui paigaldatakse karkass liig suure sammuga tugedele ja või hoitakse kokku vundamendi arvelt on tulemuseks õõtsuv ja või viltune platvorm. Ka üle dimensiooneerimine osutub kulukaks ja lisaks on liig suured puitmaterjali puutepinnad eelsoodumuseks puidu mädanikule ning seentele.

Kui terrassi ehitus on tehtud hästi ja õigesti kestab see kaua ja on nauditav kogu oma kasutusaja jooksul.

Miks tellida terrass meilt?

  • Üle 10 aasta terrassi ehituse kogemust.
  • Põhjalik planeerimine.
  • Täisteenus.

Lugege edasi ja saate täpsemalt teada, mida need punktid teie jaoks tähendavad.

Miks tellida terrassi ehitus meistritelt?

Terrassi mis vastab teie ootustele ja soovidele ning kestab aastakümneid valmistavad meie kogenud terrassiehitus meistrid päeva või paariga.

 

terrassi Ehitus  artiklid ja juhendid