KUIDAS TERRASSI EHITADA

Terrassilaua-paigaldus-1024×680

Terrassilaua paigalduse hind pealt kruvidega 10.- € m2; klambritega 12.00€ m2; ettepuurimisega 12.00€ m2; küljelt peitkruvidega 12.00€ m2. Treppide ja kaarjate detailide puhul lisandub keerukuse astme koefitsient.

Samuti tuleb arvestada, et terrassil on lisaks pealtvaates siledale terrassi põrandapinnale vahest vaja ka astmeid, treppe ja terrassi küljed ning konstruktsioonid on samuti kena katta laudisega, millest sõltub ka paigalduse hind.

Terrassilaua paigaldus pealt kruvidega

Terrassilaud paigaldatakse laagidele. Laagide vahekauguse määrab terrassilaua materjal ja mõõdud. Terrassilaud paigaldatakse kahe kruviga kinnituskoha kohta igale laagile. Laudade otsad jätkatakse laagide keskel ja kaks kruvikinnitust kummagi laua otsale, võimalikult kaugele laua otsast, et see ei lööks lõhki. Terrassilaua paigaldamisel jäetakse laudade vahele paisumis pilud, mille määramiseks kasutatakse vastava mõõduga distants klotse. Ilmastiku mõjul puit paisub ja kahaneb. Liiga väikese paisumispilu korral võib tekkida vihma ja niiske ilmaga olukord kus liiga väikese paisumispiluga laudis paisub kokku ja vesi jääb pinnale, mis omakorda ei lase veel ära voolata tekitades terrassi pinnale loigud ja terrassilauad paisuvad veelgi. Servalaudade nurgad liidetakse omavahel nurga all.

Terrassilaua paigalduse hind ettepuurimisega

Terrassilaua paigalduse hind ettepuurimisega on tavalisest kruvipaigaldusest erinev, ettepuurimine võetakse ette juhul kui terrassilaua materjal on habras. Näiteks termopuidud, komposiit ning plastik. Samuti kui soovitakse terrassilaua kruvipeadele jätta faasi. Laudise paigaldamisel ettepuurimisega toimivad sarnased töövõtted nagu terrassilaua kruvipaigaldusel üldiselt.

Terrassilaua paigaldus klambritega

Terrassilaua paigaldus klambritega on kasutusel juhul kui soovitakse jätta terrassilaua kinnituskruvid peitu. Klambrid kinnituvad terrassi laagidele ja hoiavad terrassilauda paigal spetsiaalse puitu freesitud kinnitussoone vahendusel. Selleks freesitakse terrassilaua tootmise käigus lauda klambritega sobivad sooned. Osa klambri tüüpe vajab klamberpaigalduse puhul lisaks laudise kokku surumist ehk klambrite pingutamist.

Terrassilaua paigalduse hind alt klambritega

Terrassilaua paigalduse hind on pisut kõrgem kuna lauad paigaldatakse alt klambritega, kasutatakse samuti juhul kui soovitakse peita kinnituskohti. Alt klamber võimaldab kasutada ilma spetsiaalse sooneta terrassilauda. samuti lauda millisele ei olevõimalik kinnitusklambri sooni mingil põhjusel freesida. Klamber kinnitatakse terrassilaua alumisele küljele. laud keeratakse paika ja surutakse eelmise klambri külge. Klambri teine pool fikseeritakse terrassilaua servast üle ulatuva kruviava kaudu laagi kulge kruviga.