KUIDAS TERRASSI EHITADA

Terrassi konstruktsioon Püünsi

Terrassi ehitus algab planeerimisest,sobiva koha valikust ja mõõtmetest. Tuleks valida koht kuhu on hea pääseda ja mugav olla. Sobiv kuju ja asukoht välja valitud algab terrassi ehitus ja sellega kaasnevalt materjalide valik. Olenevalt aluspinnast tuleks valida kas sügav ehk allapoole külmumispiiri ulatuv vundament või märksa odavam kergplokkidest vundament mida võib kasutada juhul kui aluspind on külmakergete kindel. Vundamendile toetuv süvaimmutatud prussidest karkassi tüüpe on samuti mitmeid. Karkassi tüüp sõltub põhiliselt terrassi kõrgusest maapinnast. Laudise valik on muidugi juba kõige magusam osa sest see jääb ju silmale näha ja jalale tunda.

Nipid kuidas muuta terrassi ehitustööd sujuvamaks.

Terrassi ehitamine ei ole väga keeruline töö. Hakkama peaks saama enamus inimesi kellel ehituspuusepa tööga varem pistmist olnud ja terrassi ehitus töödeks vajalik tööriistapark olemas ning korras on. Tööriistu milliseid terrassi ehitus töödeks vaja on päris mitmeid (sellest lähemalt terrassi vundament, karkass, laudis artiklites). Inimesele kes terrassi ehitamisega igapäevaselt kokku ei puutu võivad olla paljud väiksemad ja suuremad nüansid võõrad ja kasutatakse üldistel ehitustöödel kasutatavaid lahendusi ning töövõtteid mis kohati sobivad aga mitte alati (Näiteks kui põranda laua külgsoontega sulundlaudis moodustab ühtse terviku siis terrassi puhul see nii ei toimi ja iga laud võtab vastu koormuse eraldi).

Hiljem võivad terrassi ehitus vead hakata kasutajat häirima. Kui paigaldatakse karkass liig suure sammuga tugedele ja või hoitakse kokku vundamendi arvelt on tulemuseks õõtsuv ja või viltune platvorm. Samuti tuleb vältida üle dimensiooneerimist materjalide valiku ja terrassi ehitus tööde käigus, mis osutub kas lihtsalt kulukaks või tekivad liig suured puitmaterjali puutepinnad mis on eelsoodumuseks puidu mädanikule ja seentele. Kui terrassi ehitus on tehtud hästi ja õigesti kestab see kaua ja on nauditav kogu oma kasutusaja jooksul.

Terrassi ehitustööd telli meistritelt

Terrassi ehitus tööde käigus saame teile abiks olla mitmeti. * Koostame teile terrassi konstruktsiooni joonise ja pakume ka sobivad materjalid ning kinnitusvahendid. * Täislahendusena pakume terrassi ehitamise teenust alates kavandamisest kuni lõppviimistluseni.