KUIDAS TERRASSI EHITADA

Terrassi-vundamendi-hind-1024×680

Terrassi vundamendi hind betoonpost betoonpost 10.-€+km paigaldus 9,0€ tk   kokku 19.-€ tk; kergplokk Terrassi, tugikoht kivialusel töö hind 0.50-€

Kerg-plokkidest (fibo plokk) terrassi vundamendi hind

Fibo plokkidest terrassi vundament paigaldatakse juhul kui aluspind on piisavalt tugev ja stabiilne.samuti kui stabiilne aluspind asub suhteliselt pinna lähedal kuni 0,4m . Kerg-plokkidest terrassi vundament on ka soodsaim lahendus. Terrassi vundamendi hind mõjutab oluliselt kogu terrassi hinda ning tavaliselt kujuneb ploki enda maksumusest. Ka kaevetööde maht on oluliselt väiksem, kuid põhilise eelise annab tööde teostamise kiirus kuna valmis plokke on mugav paigaldada ja lõigata sobivasse mõõtu. Vähe tähtis pole ka see, et fibo ploki külge on hea kruvikinnitusega, kasutades ehitusnurki ja kerg-ploki kruve, kinnitada terrassi karkass. Unustada ei tohiks seejuures, et puitu ei tohi paigaldada otsesesse kontakti fibo plokk vundamendiga. Tuleks kasutada kas plastist ehitus kiile või panna vahele tükk ruberoidi.

Terrassi vundamendi hind betoon postidel

Betoon postidest terrassi vundament rajatakse selliselt, et see ulatuks allapoole maapinna kulmumis piiri. Selliselt välistatakse külmakergete oht. Betoon post valatakse ümar vormi D120 mm, selleks on sobiv kasutada ventilatsiooni  toru. Betoon post sobib edukalt kasutada ka kõrgete terrasside puhul kus terrassi tasapind ulatub tihti meetri kõrgusele ja kergp-lokkidest vundamendi poste tuleks hakata omavahel liitma kuid betoon post on võimalik valada monoliitsena. Betoonist valatud vundamendi post armeeritakse keermestatud latiga millega on hea kinnitada omakorda terrassi vundament terrassi karkassi külge. Post vundamendi eeliseks on vähene kumakergete oht ja soodsam terrassi vundamendi hind võrreldes lint või plaatvundamendiga. Torujasse vormi valatud terrassi vundamendi posti saab lihtsasti valmistada sobiva kõrgusega arvestades tulevase terrassi kõrgust.

Terrassi paigaldus plaat vundamendile

Juhul kui terrass rajatakse lame-katusele kus puudub vajadus terrassi vundament ehitada või samuti plaatvundamendile paigaldades moodustatakse terrassi karkassi alla tugikohad. Terrassi tugikohad paigaldatakse selliselt, et vihma ja sulavesi saaksid vabalt valguda loodud kallete suunas. Vastasel juhul tõkestaksid karkassi vööd osaliselt või täielikult vee vaba valgumise. Tugikohad hoiavad  samuti puitu otsesest kontaktist aluspinna betooni või katuse materjalidega ning tagavad tuulutuse karkassi all. Tugikohtadeks sobivad plastik kiilud ja ehitusnurgad või spetsiaalsed kruvitavad toed ehk jalad.