KUIDAS TERRASSI EHITADA

siberi lehis

Terrassilaud teadagi peab kannatama ilmastiku ka kõige eredamat päikest ja käredamat külma. Lisaks vihma lund ja kõike muud mida taevast alla tuleb. Siberi-lehis on üks ilmastikule vastupidavamaid materjale mida looduses leidub. Oma vastupidavuse võlgneb see puidu liik oma suurele vaigu sisaldusele.

Tänu sellele on meil kasutada looduslik ja ilma kemikaalideta töötlematta terrassilaua materjal. Lehis aga pleegib ja vananeb mille tulemusena värvub puit halliks. Seda tooni kutsutakse lausa lehise halliks. Saavutamaks lehise lauale muud tooni kui hall kasutatakse õlitamist mis kaitseb puitu päikese UV kiirte eest. siin aga on probleemiks see mis lehiselaua vastupidavaks muudab nimelt vaik.

Lehiselaua vaik ei lase Terrassiõlidel puidu sisse tungida. Kuumõlitatud lehis on terrassi materjal mille tootmise käigus viiakse kuum õli puitu kuumalt ja rõhu all. Selliselt tagatakse õli sügavam imbumine ja kuumõlitatud lehis terrassi materjalina saab parema õli kaitskihi ja kõik sellest tuleneva. Samuti ei vaja kuumõlitatud lehis terrassi materjalina esimestel aastatelpeale paigaldamist uuesti hooldust mis vähendab tublisti kulutusi terrassile.