+372 501 7284

Terrassilaua paigaldus

Terrassilaua paigaldus on terrassi ehitamise kõige toredam osa, siis saab varasem töö lõpuks oma näo ja välimuse. Terrassilaua paigaldus on see mida terrassi juures märkame esmalt. Eriti riivab silma aga just terrassilaudade paigaldusel tehtud viga.  Laudise vahed ebaühtlased või koguni kinni tursunud. Vigade vältimiseks tuleb kinni pidada paigalduse põhitõdedest.

Terrass.ee meistrid kelle igapäevaseks tööks on terrassilaua paigaldus ja on kokku puutund erinevate materjalide ning nende paigaldusviisidega oskavad lahendada ka keerukamad terrassi vormid. Terrassi suurusest, kujust, kõrgusest ja laudise tüübist sõltub ka terrassilaua paigaldus hind

Terrassilaua paigaldus

Terrassilaua paigaldus

 

Terrassilaua paigaldus pealt kruvidega

Terrassilaud paigaldatakse laagidele. Laagide vahekauguse määrab terrassilaua materjal ja mõõdud. Terrassilaud paigaldatakse kahe kruviga kinnituskoha kohta igale laagile. Laudade otsad jätkatakse laagide keskel ja kaks kruvikinnitust kummagi laua otsale, võimalikult kaugele laua otsast, et see ei lööks lõhki. Terrassilaua paigaldamisel jäetakse laudade vahele paisumis pilud, mille määramiseks kasutatakse vastava mõõduga distants klotse. Ilmastiku mõjul puit paisub ja kahaneb. Liiga väikese paisumispilu korral võib tekkida vihma ja niiske ilmaga olukord kus liiga väikese paisumispiluga laudis paisub kokku ja vesi jääb pinnale, mis omakorda ei lase veel ära voolata tekitades terrassi pinnale loigud ja terrassilauad paisuvad veelgi. Servalaudade nurgad liidetakse omavahel nurga all.

Terrassilaudade paigaldus ettepuurimisega

Terrassilaudade paigaldus ettepuurimisega võetakse ette juhul kui terrassilaua materjal on habras. Näiteks termopuidud, komposiit ning plastik. Samuti kui soovitakse terrassilaua kruvipeadele jätta faasi. Laudise paigaldamisel ettepuurimisega toimivad sarnased töövõtted nagu terrassilaua kruvipaigaldusel üldiselt.

Terrassilaua paigaldus klambritega

Terrassilaua paigaldus klambritega on kasutusel juhul kui soovitakse jätta terrassilaua kinnituskruvid peitu. Klambrid kinnituvad terrassi laagidele ja hoiavad terrassilauda paigal spetsiaalse puitu freesitud kinnitussoone vahendusel. Selleks freesitakse terrassilaua tootmise käigus lauda klambritega sobivad sooned. Osa klambri tüüpe vajab klamberpaigalduse puhul lisaks laudise kokku surumist ehk klambrite pingutamist.

Terrassilaua paigaldus alt klambritega

Terrassilaua paigaldus alt klambritega kasutatakse samuti juhul kui soovitakse peita kinnituskohti. Alt klamber võimaldab kasutada ilma spetsiaalse sooneta terrassilauda. samuti lauda millisele ei olevõimalik kinnitusklambri sooni mingil põhjusel freesida. Klamber kinnitatakse terrassilaua alumisele küljele. laud keeratakse paika ja surutakse eelmise klambri külge. Klambri teine pool fikseeritakse terrassilaua servast üle ulatuva kruviava kaudu laagi kulge kruviga.